Predaj podielu na nehnuteľnosti

Vlastníte podiel na nehnuteľnosti a neviete, ako s ním naložiť?
Máte záujem predať svoj spoluvlastnícky podiel, ale neviete ako?
Chcete odpredať svoj spoluvlastnícky podiel v byte, dome, či pozemku?

Ak nemáte čas, chuť ani peniaze na dlhoročný spor, ponúknite svoj podiel na predaj

EASY bývanie kúpi váš spoluvlastnícky podiel na nehnuteľnosti, odborne a transparentne. Predajte nám svoj spoluvlastnícky podiel v byte, dome, či pozemku a my všetko za vás vybavíme.
Spoločnosť EASY bývanie sa venuje otázkam predaja, kúpy a renovácií nehnuteľností 7 rokov. Sme stavebno-realitné centrum, ktoré pod jednou strechou prináša služby stavebnej firmy, realitnej kancelárie a interiérového štúdia s predajňou, 3D návrhmi a širokou ponukou predaja vlastných zrenovovaných nehnuteľností. Našou prioritou je prinášať ľuďom moderné a pohodlné bývanie, všetky služby s tým súvisiace v duchu jednoduchosti a komplexnosti s vysokým štandardom zákazníckeho servisu.
Vlastníte podiel v nehnuteľnosti, byte alebo pozemku, ale neviete využiť potenciál tohto majetkového podielu, pretože sa napríklad nedá dohodnúť so spoluvlastníkom, alebo nehnuteľnosť druhý spoluvlastník užíva len vo svoj prospech? Alebo ste len minoritným spoluvlastníkom, ktorý je utláčaný tým majoritným? Tak práve pre vás je určená naša služba odkúpenia spoluvlastníckeho podielu. Ponúknite nám na predaj váš spoluvlastnícky podiel. Je to jednoduché. Napíšte nám a my sa vám obratom ozveme. Prípadne nám môžete zavolať na 0904 106 670.

Otázky nám môžete položiť zadarmo. Napríklad takto:

Môžem vám ponúknuť na predaj spoluvlastnícky podiel v byte, v ktorom nebývam, nemám prístup do bytu a môj podiel je len 1/10-tina?
Áno, môžete. Zaoberáme sa každým zákazníkom, ktorý nás osloví bez rozdielu, kde sa nehnuteľnosť v rámci Slovenska nachádza, bez ohľadu na veľkosť spoluvlastníckeho podielu, taktiež bez ohľadu na stav nehnuteľnosti a bez ohľadu na umožnenie prístupu do alebo k nehnuteľnosti budúcim predávajúcim. Samozrejme, všetky tieto atribúty vstupujú do cenotvorby za konkrétny spoluvlastnícky podiel.
Ako si môžem približne vypočítať cenu môjho podielu?
Na realitných portáloch si môžete vyhľadať podobné ponuky (aspoň 3, pokiaľ je to možné). Z podobných ponúk vypočítať vážený priemer, napríklad na m2 a tento vynásobiť veľkosťou spoluvlastníckeho podielu. Naša ponuka bude začínať na 80 % tejto vypočítanej hodnoty. Do konečnej ceny vstupujú aj faktory súčasných spoluvlastníckych vzťahov, právne skutočnosti súvisiace s nehnuteľnosťou a spoluvlastníkmi, ako aj veľkosť podielu a možnosti prístupu, resp. užívania predmetnej nehnuteľnosti.
Čo v prípade, že za ponúknutu peňažnú sumu nebudem chcieť odpredať svoj podiel?
Samozrejme, je len na vás, či sa po cenovej ponuke z našej strany rozhodnete našu ponuku prijať alebo nie. Naša ponuka nie je časovo obmedzená, takže ju môžete využiť aj neskôr. Samozrejme, odmietnutím našej ponuky vám nevzniknú žiadne náklady súvisiace s vytvorením cenovej ponuky pre vás. Komunikácia, poradenstvo a cenová ponuka pri odpredaji spoluvlastníckeho podielu je od našej spoločnosti zadarmo, bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete naložiť so svojím spoluvlastníckym podielom.
Príklad počítania ceny podielu
Vlastním v 1-izbovom byte v Žiline - Vlčince I, ktorý je v pôvodnom stave a má 36 m2, podiel vo veľkosti 4/10-iny vzhľadom k celku. Priemerná cena za m2 je v danej lokalite v danom čase (1Q 2020) a podobnom stave nehnuteľnosti na sume 1980 EUR / m2, tzn. že hodnota spoluvlastníckeho podielu je 80 % z 4/10-iny x(26 m2 x 1980 EUR / m2) = 22.810 EUR za spoluvlastnícky podiel. V tomto nie je zahrnutý poplatok realitnej kancelárie za vypracovanie zmluvných dokumentov.

Postup môže byť takýto:

01
Kontakt
Kontaktujte nás pomocou formulára nižšie a my sa vám ozveme obratom, alebo nám zavolajte na číslo 0904 106 670.
02
Cenová ponuka
Predstavte nám vašu nehnuteľnosť a my vám do 24 hodín vypracujeme cenovú ponuku na odkúpenie vášho podielu.
03
Dokumentácia
Po akceptovaní našej ponuky vypracujeme všetkú potrebnú dokumentáciu k prevodu podielu.
04
Oznámenie
Vypracujeme oznámenie spoluvlastníkovi o možnosti využitia zákonného predkupného práva.
05
Kúpna zmluva
V prípade, že toto právo spoluvlastník v zákonnej lehote nevyužije, vypracujeme kúpne zmluvy, ktoré následne uzatvoríme.
06
Prevod
V deň uzatvorenia kúpnych zmlúv prevedieme vopred dohodnutú kúpnu cenu na váš bankový účet.

Kontaktný formulár